W ramach zajęć w przedszkolu przedszkolaki z V Pracowni uczyły się podstawowych zasad, dotyczących bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym. Przypomniały i utrwaliły sobie, jak należy zachowywać się w pobliżu jezdni i jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię. Następnie ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na wycieczkę na skrzyżowanie ulic. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci bacznie obserwowały znaki drogowe i ruch drogowy. Celem wycieczki było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Dzieci ćwiczyły także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Wycieczka utrwaliła wiedzę dzieci na temat ważnego dla wszystkich bezpieczeństwa.