Dnia 15 maja 2019r. odbył się konkurs piosenki „Na ludową nutę” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 34 przy ZSO Nr 4 w Rzeszowie. Na widowni zasiedli goście honorowi:  była Pani Dyrektor ZSO Nr 4, nauczyciele, rodzice, dziadkowie. Pani Katarzyna Samolej – mama wychowanka z V Pracowni przygrywała dzieciom na gitarze. W konkursie wzięły udział dzieci z Zaprzyjaźnionych Przedszkoli: 9, 38. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni V, VI, VII i VIII. Dzieci zaśpiewały utwory ludowe: „Lasowiak”, „Lipka”, „Trojak – Zasiali górale”, „Czerwone jabłuszko” oraz „Depce konik” – mel. ludowa tańców mazowieckich. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i popularyzacja śpiewania piosenek i przyśpiewek ludowych, regionalnych, krzewienie kultury regionalnej i stworzenie możliwości do jej publicznego pokazania – promocja tradycji kultury regionalnej, prezentacja dorobku artystycznego dzieci.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do Galerii zdjęć. Serdecznie dziękujemy za udział, a organizatorkom: Pani Alicji Koczela, Pani Jolancie Obłój, Pani Annie Pucia oraz Pani Aleksandrze Tutak wielu wspaniałych pomysłów.