W dniu 27.02.2019r. dzieci z grupy IV wybrały się na zajęcia edukacyjne do studia LEGO. Na początku naszej wizyty przedszkolaki poznały krótką historie słynnych klocków. Następnie dzieci zostały podzielone na kilka grup. Zadaniem każdej z nich było zbudowanie sklepów. Wszyscy z radością i zapałem przystąpili do pracy. Powstały przepiękne sklepy, w których można było kupić: pieczywo, zabawki, a także kwiaty. W czasie kiedy część przedszkolaków projektowała swoje budowle, reszta konstruowała samochody z klocków LEGO. Gdy samochody były już gotowe, odbyły się wielkie wyścigi. Było bardzo głośno i wesoło. Po emocjonującym wyścigu przedszkolaki z jeszcze większym zapałem wróciły do budowania z klocków. Tym razem zadanie polegało na zbudowaniu jak najwyższej wieży. Na zakończenie wizyty przedszkolaki pooglądały bajkę: 80 lat klocków LEGO- krótka historia.

Następnie grupa udała się do sąsiedniej restauracji na zasłużoną pizzę. Po dniu pełnym wrażeń dzieci wróciły w bardzo dobrych nastrojach do przedszkola. Dzień upłynął przedszkolakom pod znakiem dobrej zabawy. Nie mogło być inaczej bo w końcu nazwa LEGO pochodzi z połączenia dwóch duńskich słów „leg godt”, co oznacza „baw się dobrze.