W dniu 26.02.2019r. grupę IV odwiedziły panie z Biblioteki Publicznej nr 6 w Rzeszowie. Spotkanie zaczęło się dość nietypowo. Każde z dzieci mogło pomalować dłonie specjalną farbą w kolorze: turkusowym albo różowym. Kiedy farba wyschła, pani zaprosiła wszystkich do wysłuchania wiersza pt. „Na wyspach Bergamutach”. Następnie na dywanie pojawiły się ilustracje związane z treścią wiersza. Zadaniem dzieci było za pomocą gestów przedstawić każdą ilustrację. Okazało się to bardzo trudne, ponieważ nie można było używać słów. Mimo tego dzieci z pomocą naszego gościa poradziły sobie z tym wyzwaniem. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki dowiedziały się co to jest język migowy i kiedy się go używa. Na zakończenie wizyty wspólnie „przeczytaliśmy” wiersz za pomocą gestów, które wcześniej zostały ustalone.

Było to bardzo nietypowe, ale ciekawe spotkanie z literaturą. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego programu czytelniczego. Bardzo dziękujemy za wizytę i bardzo tyle ciekawych informacji.