Dzieci z grupy II zrealizowały kolejny etap programu Ludzie dbający o nasze zdrowie, bezpieczeństwo i zaspokojenie potrzeb – poznajemy zawody”. W tym tygodniu zagłębiały się w ciekawostki związane z pracą kucharki/kucharza.  Dzieci poznawały atrybuty kucharzy, rozpoznawały i wymieniały narzędzia kuchenne oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas pracy w kuchni.  Dzieci własnoręcznie przygotowały ciasto, następnie wykrawały z niego pierniki.  Przedszkolaki, jak na prawdziwych kucharzy przystało, miały na sobie fartuszki, a na głowach czapki kucharskie. Dzieci wyposażone były w wałki do ciasta i foremki w kształcie choinek, gwiazdek, reniferów i piernikowych ludzików. Zabawa w kucharzy sprawiła wszystkim wiele radości – doskonale widać to na zdjęciach zrobionych tego dnia w przedszkolu. Dzięki wspólnemu wypiekaniu pierniczków dzieci zostały wprowadzone w świąteczny nastrój, zaś ich wyroby zostaną przekazane do Ośrodka Wsparcia w Rzeszowie.