W grupie II odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Poznajemy zawody. Celem spotkania edukacyjnego było przybliżenie dzieciom zawodu rybaka oraz  promowanie spożywania ryb, podkreślenie ich znaczenia dla zdrowia człowieka. Zajęcia zostały zorganizowane przy współpracy z Panem Rafałem z zamiłowania wędkarzem, który udostępnił nam swój sprzęt wędkarski. Przedszkolaki oglądały wędki, haczyki i różne przynęty, rozkładały parasol do ochrony zarówno przed słońcem, jak i deszczem, próbowały użyć podbieraka. Uczestniczyły w zabawie zręcznościowej polegającej na łowieniu ryb wędkami z magnesem.  Z filmu edukacyjnego „Mój tata jest rybakiem” dzieci dowiedziały się, co to jest kuter, jak wygląda dorsz, flądra i inne ryby oraz sieci, a także czy w Bałtyku żyją rekiny. Dzieci przygotowały zanętę dla rybek z dodatkiem żywych, kolorowych robaków według instrukcji Pana Rafała.  Podsumowaniem zajęć był spacer do zacumowanej na naszym przedszkolnym ogrodzie łódki do której przedszkolaki z chęcią wsiadały aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.