Trudno zliczyć, jak wiele osób zawdzięcza im życie. 13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego w tym dniu nie tylko warto podziękować im za to, że zawsze przybywają na pomoc, ale samemu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Poznajemy zawody” dzieci z pracowni II miały okazję zapoznać się z pracą ratownika medycznego. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień ratownik i dlaczego jest koloru pomarańczowego, obejrzały film edukacyjny „Jak wygląda praca w karetce?”. Następnie miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe wykonując masaż serca na fantomach. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że zajęcia te przyczyniły się do zaszczepienia idei pomocy osobom potrzebującym, może ktoś z nich zostanie w przyszłości Ratownikiem medycznym.

Zapraszamy do galerii.