Dzisiaj przedszkolaki z V pracowni obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji wzięły udział w obserwacjach przyrodniczych z wykorzystaniem lupy. Oglądnęły prezentację multimedialną o jabłkach, zapoznały się z budową jabłka, prowadziły doświadczenia z wodą: czy jabłko utonie czy będzie pływać. Wykonały pracę plastyczną, gdzie zadaniem dzieci było dorysowanie drugiej połówki jabłka, pokolorować, wyciąć literki i ułożyć z nich napis: JABŁKO i przykleić według wzoru. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki rozwijały w ten sposób motorykę małą, rozbudzały ciekawość poznawania i wyobraźnię. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć w trakcie prowadzenia obserwacji, a także jedzenia tych zdrowych owoców. Na zakończenie zajęć obejrzały fragment filmu edukacyjnego „Jabłuszko-największe sady owocowe w Polsce”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!