Przedszkole Publiczne Nr 34 w Rzeszowie zostało zakwalifikowane do międzynarodowego projektu „Mały Obywatel Świata II”. Projekt jest realizowany przez Fundację CultureLab i portal edukacyjny TupTupTup.org.pl, a współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dzięki otrzymanej bezpłatnie książce pt. „Mały Obywatel Świata” i materiałom dzieci z pracowni V, VI i VII miały możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach, zabawach i projektach plastycznych z Edukacji Globalnej w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (18-24 listopada 2019).

Przedszkolaki z V i VI pracowni podróżując z bohaterami książki Tolą, Polą i Urwisem do Amazonii odkrywały bogactwo naturalnych lasów równikowych.  W prezentacji multimedialnej w formie zgadywanek, dzieci musiały odgadnąć, jakie zwierzę jest przedstawione. Zadania były zróżnicowane, ale przedszkolaki poradziły sobie z nimi doskonale. Dzieci utrwaliły sobie zwierzęta i rośliny występujące wyłącznie na obszarze Amazonii i dowiedziały się, dlaczego trzeba chronić tamtejszą unikalną przyrodę, zobaczyły też, jak kolorowy i różnorodny jest świat Amazonii.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Pani Jolanta Obłój.