8 listopada nasze przedszkole obchodziło Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia  wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. W tym dniu śniadanie podane było w formie „szwedzkiego stołu”. Dzieci miały do wyboru: warzywa, sery, wędliny, pasty oraz zdrowe pieczywo. Wszystkie przedszkolaki tworzyły własne, pyszne kanapki, które ze smakiem zjadały. Komponowanie kanapek uczy samodzielności, umiejętności dokonywania wyboru, przełamywania niechęci do spożywania niektórych potraw. Podczas drugiego śniadania przedszkolaki mogły delektować się pysznymi, zdrowymi  wypiekami na bazie warzyw. Dzieciom bardzo spodobał się taki sposób podawania posiłku a przede wszystkim dostarczył wielu cennych witamin.