Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie powstało w 1983 roku. Z dniem 1 września 2017 roku Przedszkole zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, przy ulicy Rejtana 30. W przedszkolu funkcjonuje 9 Pracowni. W I, II, III oraz IV i V Pracowni przebywają dzieci zróżnicowane wiekowo od 3 – 4 lat. W Pracowni VI są dzieci 5-letnie, w VII są dzieci 5-6 letnie a w Pracowni VIII i IX przebywają dzieci 6-letnie. Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe, jest kompleksowo wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne; posiada dwa ogrody: dla dzieci młodszych i dzieci starszych. Kadra nauczycielska legitymuje się wyższym wykształceniem z przygotowaniem pedagogicznym.

Od 2002 roku posiadamy certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”

Nauczyciele są:

• kreatywni,
  • otwarci na zmiany,
  • uprzejmi,
  • perfekcyjni zawodowo,
  • realizują program używając metod aktywizujących, stale rozwijający się poprzez ciągłe doskonalenia,
  • stawiają na indywidualny rozwój każdego wychowanka,
  • dbają o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne dzieci.

Nasze walory:

• czas pracy od 6.30 – 17.00,
  • budynek w dobrym stanie technicznym,
  • bardzo dobrze wyposażone pracownie przedszkolne,
  • różnorodna działalność dydaktyczno-wychowawczo-rozrywkowa,
  • estetyczne otoczenie i funkcjonalność wyposażenia przedszkola,
  • kompetentna i perfekcyjna zawodowo kadra pedagogiczna,
  • aktywna współpraca z placówkami oświatowymi, samorządem lokalnym,
  • udział w wielu konkursach, zawodach, olimpiadach: – odnoszenie przez naszych wychowanków wielu sukcesów sportowych, tanecznych, edukacyjnych i wychowawczych,
  • bogaty program wychowawczy i autorski, oparty na podbudowie praktycznej i wieloletnich doświadczeniach pedagogów,
  • konstruktywna współpraca między przedszkolem i rodziną, otoczenie dziecka fachową opieką pedagogiczno – pedagogiczną,
  • przestrzeganie praw dziecka, zapewnienie dziecku bezpieczeństwa.

Misja:

„W przedszkolu się bawię i zdobywam wiedzę, a w szkole w nauce wszystkich wyprzedzę”.

Wizja:

1. Bazowanie w pracy z dziećmi na szczególnych uzdolnieniach, jak również ich możliwościach, potrzebach i zainteresowaniach.
  2. Przygotowanie przedszkolaków do osiągnięcia wysokiego stopnia dojrzałości szkolnej.
  3. Nowatorski program gwarantujący pełną realizację podstawy programowej.
  4. Wykwalifikowana kadra dbająca o podnoszenie jakości świadczonych usług.

Wzór przedszkolaka

Nasz przedszkolak jest: