Przedszkolaki z grupy II wzięły udział w Quizie o zawodach. Impreza rozpoczęła się piosenką oczywiście o zawodach oraz wspólnym tańcem. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i losowały numerki pytania kręcąc „Kołem fortuny”. Zadania były przeróżne dzieci układały puzzle, na których kryli się przedstawiciele znanych dzieciom profesji, wśród rozsypanki obrazków szukały atrybutów do danego zawodu. Każda grupa otrzymała zestaw pięciu ilustracji przedstawiających proces produkcyjny określonego przedmiotu np. mebli czy ubrań. Zadaniem dzieci było ułożenie etapów zgodnie z chronologią zdarzeń. Były również zadania wymagające wyostrzenia zmysłu słuchu. Dzieci na podstawie zestawu dźwięków musiały rozszyfrować, jakie środowisko pracownicze właśnie słyszą i kogo możemy tam spotkać. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie przy rozwiązywaniu zadań, dzięki temu miały okazję sprawdzić nie tylko swoją wiedzę, ale także zauważyć jak ważną rolę pełnią określone zawody.