20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Celem tego wydarzenia jest ochrona tych owadów przed wyginięciem oraz podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. Według naukowców wyginięcie pszczół na świecie miałoby drastyczne konsekwencje – głód, kryzys i wojny. Już Albert Einstein mówił, kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia. Dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Z okazji Światowego Dnia Pszczół dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i pracę pszczelarza oraz obserwowały życie toczące się na łące.