W grupie II odbyły się zajęcia poświęcone poznaniu zawodu „ogrodnika”. Dzieci dowiedziały się, czym tak naprawdę zajmuje się ogrodnik, co jest potrzebne roślinom do właściwego rozwoju. Poznawały podstawowe narzędzia, jakie są niezbędne do prac w ogrodzie. Na zakończenie zajęć przedszkolaki postanowiły wcielić się w rolę ogrodnika i założyć w sali zielony ogród. Zgromadziły potrzebne przybory (pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do prac dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Przedszkolaki wspólnie zasadziły fasolę, cebulę oraz pomidory koktajlowe, które zabrały do domu. Dzieci mają za zadanie codziennie obserwować zasadzone roślinki i opiekować się nimi zarówno w naszym kąciku przyrodniczym jak i w domach.