Bardzo ważne jest, żeby od najmłodszych lat kształtować u dzieci odpowiednie postawy i wzorce zachowań, a nic tak nie dociera do maluchów jak nauka przez zabawę. Przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające zdarzenia w ruchu drogowym, analizowały i omawiały różne zachowania. Dzieci wzięły udział w edukacyjnej zabawie w ruch uliczny. W tym celu w sali pojawiło się mini miasteczko ruchu drogowego. Podczas zabawy przedszkolaki wcielały się w rolę policjantów i samochodów. Ćwiczyły podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.