Dzisiaj przedszkolaki z IV i V pracowni zapoznały się z filmem edukacyjnym. Zwiedziły wirtualnie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Kopalnia soli w Wieliczce, to miejsce magiczne i tajemnicze, pełne podziemnych wyrobisk i krętych chodników. Twórcami tych wielickich podziemi byli górnicy, którzy w pocie czoła wydobywali solny skarb. Wędrując przez kopalnię dzieci poznały ich pracę oraz dowiedziały się  jakie zadania mieli do wykonania. Poznały nazwy zawodów górniczych: kopacz, trybarz, walacz, czy wozacz. Zapoznały się z czyhającymi zagrożeniami, które „czaiły” się na nich pod ziemią. Poznały też bliżej Skarbnika – dobrego ducha kopalni! Dowiedziały się jak wygląda dzień pracy górnika, co górnik powinien posiadać ze sobą podczas pracy, poznały narzędzia jakie stosuje na co dzień. Podczas podróży po „górniczym świecie” sprawdziły swoje zmysły, które potrzebne są  w pracy górnika. Na zakończenie wędrówki po kopalni wspólnie zabawiły się w górników.