Kolejnym zawodem jaki dzieci z Pracowni IV poznały to – Żołnierz. Dzieci dowiedziały się że, żołnierze nie tylko bronią naszej ojczyzny w czasie wojny, ale pomagają w sytuacjach kryzysowych np.: w czasie powodzi, biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka oraz z chęcią sprawdzały czy zmieszczą się w tak dużym plecaku. Miały okazję przymierzyć elementy wojskowego stroju, które sprawiły przedszkolakom mnóstwo frajdy i radości. Dzieci dowiedziały się między innymi o obowiązku słuchania rodziców, gdyż w wojsku trzeba słuchać rozkazów dowódcy. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców ale dziewczynki również chcą zostać żołnierzami.