Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym dzieci z grupy I obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.
Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku . Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się w zabawę „Na dywanie siedzi jeż”, wysłuchały bajki o jeżyku i misiu, zwijały się w kuleczki oraz wykonywały pracę plastyczną z masy solnej i makaronu.