W ramach realizowanego programu poznajemy zawody, dzieci z grupy II uczestniczyły w kolejnych zajęciach, które przybliżyły im pracę Pielęgniarki. Po obejrzeniu bajki Przygody Rozi – Rozi pielęgniarka: dzieci wspólnie odpowiadały na pytania:, Na czym polega praca pielęgniarki?, W jakich miejscach możemy ją spotkać? Jakie atrybuty towarzyszą temu zawodowi? Zapoznano dzieci z wyposażeniem apteczki, która powinna znajdować się w każdym domu, w samochodzie, w przedszkolu. Przedszkolaki oglądały: strzykawki różnej wielkości, różne bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, różne termometry do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Przedszkolaki uczyły się również, jak zabandażować zwichniętą rękę. mierzyły ciśnienie. W czasie spotkania dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom i jak ważne jest przestrzeganie higieny. Dzieci bawiły się do wesołej i skocznej piosenki „Pani Pielęgniarka”. Na zakończenie zajęć sala przedszkolna zamieniła się w szpital, w którym pacjentami troskliwie zajmowały się nasze klasowe pielęgniarki.