Piloci, którzy w śmigłowcach ratowniczych latają
W trudne miejsca docierają
Ratują nam życie i zdrowie
Niech każdy głośno im powie
DZIĘKUJEMY!!

Przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu Poznajemy zawody, tym razem zapoznały się z pracą Pilota.

Czy kandydat na pilota może mieć lęk przestrzeni? Jak ubrany jest pilot i jak nazywają się przyrządy, których używa w pracy? Czy kapitan statku powietrznego musi dba o swoje zdrowie? Gdzie można nauczyć się latać? Dlaczego praca pilota jest tak trudna i odpowiedzialna? – O tym wszystkim przedszkolaki dowiemy się z filmu edukacyjnego „Kulisy, czyli Błękitek poznaje zawód Pilota”.

W kolejnym etapie zajęć przedszkolaki wcieliły się w rolę pilotów i wykonały zestaw ćwiczeń gimnastycznych dla poprawy swojej kondycji, uczestniczyły również w zabawie ruchowej do piosenki Samolot.

Wspólnie z nauczycielem dzieci zmontowały duży kartonowy model samolotu i wykazując się kreatywnością pomalowały go ulubionymi kredkami lub farbkami, aby potem kolejno zasiąść za sterami i wybrać się w daleką podróż w obłokach.