W pracowni II odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Poznajemy zawody” zajęcia zostały zorganizowane przy współpracy z firmą Pratt&Whitney Rzeszów, która udostępniła nam walizkę edukacyjną. Przedszkolaki wysłuchały ilustrowanego opowiadania o ,,Silniku Lotku”, z którego dowiedziały się na czym polega praca konstruktora. Osoba na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem silników lotniczych. Zawód ten wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, przede wszystkim dlatego, że od pracy konstruktorów zależy bezpieczeństwo przyszłych użytkowników samolotów. Dzieci miały okazję obejrzeć modele przeróżnych interaktywnych samolotów: pasażerski, myśliwski, transportowy, wojskowy. Z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną, w której w prostym eksperymencie pokazano dzieciom, dlaczego samoloty latają oraz jak działa silnik odrzutowy. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał model samolotu do samodzielnego skonstruowania.