Czy powódź jest niebezpieczna? Przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w zajęciach różnych zjawisk, katastrof pogodowych. Oglądnęły prezentację przedstawiającą te katastrofy i próbowały odpowiedzieć na pytanie: czy takie skrajne zjawiska pogodowe  np. susza lub powódź mogą być niebezpieczne dla człowieka.  Czy powódź jest niebezpieczna dla każdego? Żeby zrozumieć lepiej, jak potężną siłą natury jest powódź, dzieci zabawiły się w zabawę „Kropla deszczu”. Jedno dziecko było Kropelką i łapało inne dzieci przebiegające z jednej strony sali na drugą. Złapane dzieci tworzyły coraz to dłuższy łańcuch z Kroplą, i utworzyła się „wielka silna rzeka, która wszystko i wszystkich porywała. Dzieci dowiedziały się, jak trudno jest walczyć z żywiołami, i że żywioły mogą mieć olbrzymią moc zniszczenia. Na zakończenie zajęć łączyły kropki i kolorowały łódkę pływającą na wodzie.