Współczesny świat przynosi wiele zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka ze względu na zanieczyszczone środowisko. Proponowana dzieciom i dorosłym żywność często jest niezdrowa i zmodyfikowana. Rolą nauczyciela jest nauczyć dzieci zdrowego stylu życia, zasad zdrowego odżywiania oraz kultury i nawyków higienicznych podczas spożywania posiłków. Zdrowe odżywianie jest istotne w prawidłowym rozwoju małego człowieka.
Stworzony przez nas projekt edukacyjny daje możliwość pokazania dzieciom zalet świadomego odżywiania, uczy dokonywania wyborów pomiędzy tym co zdrowe, a szkodliwym chodź smacznym.
Adresatami projektu są placówki przedszkolne, szkolno-przedszkolne, oddziały przedszkolne w kraju i za granicą.
15 września zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do projektu.
Do projektu zgłosiły się całe placówki, jak i pojedyncze grupy.
Krótkie podsumowanie zgłoszeń:
204 – ilość placówek biorących udział w projekcie!
490 – tylu Nauczycieli będzie zaangażowanych w realizację projektu!
7833 – przedszkolaki poznające tajniki kulinarne!
Pomysłodawcy i koordynatorzy projektu:
Dominika Kiełboń
Ewa Kuźniar

Anna Pucia

Zapraszamy chętnych do zapoznania się z regulaminem projektu.
Regulamin projektu
Plakat Projektu