17 grudnia zaraz po śniadaniu przedszkolaki z pracowni IV wybrały się na wycieczkę do Restauracji Piwnica w Pałacu Lubomirskich w Rzeszowie.  Na dzieci czekały już przygotowane wałki, foremki, no i oczywiście duża ilość ciasta do zrobienia pierników.  Najpierw było wielki wałkowanie, potem wycinanie foremkami różnych kształtów: serc, gwiazdek , serduszek  reniferów, aniołków i wielu innych. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do pracy, miały przy tym dużo wesołej zabawy. Kiedy pierniki były w piecu, przedszkolaki delektowały się słodkościami oraz soczkami przygotowanymi przez panie z restauracji. W końcu przyszedł czas na ozdabianie upieczonych smakołyków  kolorowym lukrem oraz przeróżnymi posypkami. Ależ przy tym było śmiechu, oblizywania i podjadania słodkości! Podczas  kiedy panie pakowały pierniki, dzieci zajęte były wykonywaniem rysunków. To była naprawdę udana wyprawa, którą z pewnością przedszkolaki powtórzą za rok.