Dnia 15.04.2019r. w rzeszowskim Przedszkolu Publicznym Nr 34 wspólnie z ZSG odbyło się przedsięwzięcie pod hasłem: „Stół wielkanocny”, połączone z pogadanką o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Koordynatorem tej akcji są nauczycielki: P. Alicja Koczela, P. Jolanta Obłój i P. Anna Siwiec.

Celem tego przedsięwzięcia jest:

• kultywowanie tradycji świątecznych,
  • uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym, połączone z promowaniem przedszkola i szkoły w środowisku lokalnym,
  • utrwalenie posiadanej przez dzieci wiedzy nt. tradycji wielkanocnych,
  • integrowanie środowiska szkolnego, przedszkolnego i rodzinnego.

W ramach współpracy ZSG z Przedszkolem Publicznym nr 34 przy ZSO Nr 4 w Rzeszowie uczniowie z klasy 2AT pod fachowym okiem nauczyciela Pani mgr Joanny Janda przybliżyli dzieciom tradycje Świąt wielkanocnych poprzez pogadankę i naukę sporządzania potraw świątecznych oraz pokaz przystrajania i nakrywania stołu świątecznego.

Działania te miały ogromne oddziaływanie wychowawcze dla uczniów oraz dzieci przedszkolnych: uczniowie nauczyli się jak postępować z młodszymi od siebie, jak się nimi opiekować, jak rozmawiać, aby nie stwarzali dla siebie i innych zagrożenia bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na zakończenie tego przedsięwzięcia wszyscy goście otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepszą pamiątką były uśmiechnięte buźki przedszkolaków.