Przedszkolaki z II, III, VII i VIII pracowni odwiedziły gabinet szkolnej higienistki. Spotkanie poświęcone było tematyce zdrowego stylu życia. Pani higienistka pokazała wyposażenie całego gabinetu, opowiedziała o problemach z jakimi przychodzą do niej uczniowie oraz w jaki sposób można im pomóc. Zwróciła szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie się na korytarzach szkolnych, aby uniknąć bolesnych urazów. Pani higienistka pokazała dzieciom w jaki sposób mierzy się ciśnienie krwi, temperaturę, bada wzrok oraz wagę na której można było się zważyć. Ponadto Pani higienistka przedstawiła przedszkolakom plakat piramidy żywienia i wytłumaczyła jak ważne są: aktywny styl życia, zdrowe odżywianie, bogate w witaminy i minerały oraz dbanie o higienę osobistą. Na zakończenie naszej wizyty Pani higienistka podarowała dzieciom zakładki do książek z planem lekcji dla przyszłych uczniów! Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.